Kenthaberi.com | Kentin nabzı

Ezgi Sertel kötü yorumlara isyan etti

Ezgi Sertel, ikizlerinin 40’ı çıkınca toplumsal medya hesabından bu fotoğrafı paylaşarak “Bizim 40’ımız çıktı. Allah herkesin evladıyla bir arada …

Ezgi Sertel kötü yorumlara isyan etti
0 views
05 Mart 2020 - 15:12

Ezgi Sertel, ikizlerinin 40’ı çıkınca toplumsal medya hesabından bu fotoğrafı paylaşarak “Bizim 40’ımız çıktı. Allah herkesin evladıyla bir arada benim yavrularıma da sıklıklar nasip etsin” notunu düşmüştü.

İkiz bebeklerini kucağına alan sunucu Ezgi Sertel çevre medya linci kurbanı oldu.

Şık sunucu bu fotoğrafları paylaştıktan sonra nahoş tefsirlere maruz kaldı. 2.Sayfa programına telefonla bağlanan Sertel, yaşadıklarını canlı yayında anlattı;

Kişiler daima doğallıktan bahsediyor ancak filtresiz de gezmemizi istemiyorlar galiba! Gebe fotoğrafıma inceltmem mi gerekiyor onu da bilemedim. Hamilelik dönemimde de bu şekil bed tefsirlere maruz kaldım. Gebe bir hatun bazen üzgün, bazen telaşlı çok karışık hisler yaşıyor. Bu süreçte yalnızca fizikî ve biyolojik hisler yaşamıyorsunuz, ruhsal olarak da etkilendiğiniz bir periyot. Benim hamilelik sürecim çetin geçti, son iki ayı yatarak tamamladım. Erken tevellüt riskim vardı, operasyon geçirdim yalnızca muhtaçlık için kalktım yataktan.

Son iki ay yatarak geçirdiğim için hiç hamilelik fotoğrafım yoktu. Ben de çekilmek istedim, hazırladılar beni birkaç poz çektiler, onları da paylaşmak istedim. O fotoğraflardan sonra ‘burnu büyümüş’ dediler. Bu biçim berbat tahliller daima geldi.

Yeni veladet yapmış bir hatun olarak birinci önceliğimiz kilo mu onu da bilemedim. Çok mesudum evlatlarım çok sağlıklı, ben çok sağlıklıyım. Benim için değerli olan buydu, güç bir hamilelik süreci geçirdim.

Bunu yapan hatunlar hatunun hatuna yaptığını kimse yapmıyor. Hayatında istediği konumda değilse, eşi istediği ilgiyi göstermiyorsa, hayallerine sahip olamamışsa sizi gaye alıyor. Bunları ‘kafaya takmıyorum’ demiyorum zira devir dönem insan etkileniyor.

En çok canımı yakan tahlil ‘hamilelik beşere yakışır, lakin bu kadar çirkinini birinci sefer görüyorum’ mesajı beni çok üzdü. Allah ıslah etsin bunun vebali var. Birisi yazmış ‘kadının sütü kesilse ne yapacaksınız’ diye… Ben yeni doğum yapmışım ‘kilomu vereyim’ derdinde değilim. 40’ımız çıktı çocuklarla bir toparlanma sürecindeyim, nasıl beslenmeliyim bunlara bakıyorum ben. O kişiler nasıl üzerim, nasıl kırıcı olurum bunu düşünüyorlar.

Kimseyi her zaman memnun edemiyorsunuz. Benim önceliğim çocuklarım onlar sağlıklı olsun gerisi önemli değil. İnsanların kilolarının konuşulması saçma geliyor. Neden hep insanların dış görüşünü hakkında yorum yaparız. Kendinize böyle bir şey yapıldığını düşünmeniz gerek. Gelen yorumlara en çok annem üzüldü. Ben beslenmeme dikkat ediyorum, çocuklarım için yaşıyorum.

sanalbasin.com üyesidir