Kenthaberi.com | Kentin nabzı

Harekâtlara tam destek

Akşener, partisinin küme içtimasına İdlib’de şehit olan erlerin isimlerini okuyarak başladı. Salonda Akşener ile milletvekillerinin oturduğu …

Harekâtlara tam destek
0 views
04 Mart 2020 - 7:42

Akşener, partisinin küme içtimasına İdlib’de şehit olan erlerin isimlerini okuyarak başladı. Salonda Akşener ile milletvekillerinin oturduğu koltuklar boş bırakılarak, İdlib’deki şehit erlerin fotoğrafları ile Türk bayrağı konuldu. Akşener’in konuşması öncesinde Fatiha ve İstiklal Marşı okundu. Salondakilere “Varlığım Türk varlığına armağan olsun”, “Ne mesrur Türk’üm diyene” dedirterek tamamladığı konuşmasının akabinde kürsüden inerken gözyaşı döktüğü görülen Akşener özetle şunları söyledi:

VİCDANIN SESİ: YETERLI Parti siyasette aklın ve vicdanının sesidir. Bu anlayışla biz; yanı başımızdaki topraklar, pikap üstünde gezen birkaç teröriste devredilirken ‘Türkiye sessizce oturup uzaktan izlesin’ diyemeyiz. Afrin’i, Fırat Kalkanı’nı ve Barış Pınarı’nı, bu sebeple destekledik, desteklemeye devam edeceğiz. Ama; millet şehidinin yasını tutarken, milletin huzuruna gülerek çıkanlara, haddini bildirmeyi sürdüreceğiz.

YÜZÜNDE GÜLÜCÜKLER: Biz, probleme şahsi hesaplarla bakmıyoruz. Devletimizin ve milletimizin menfaatleri üzerinden bakıyoruz. ‘Sahaya da, masaya da devlet aklı hakim olmalı’ diyoruz. Bugün, akılsız başların, sebep oldukları ortadayken, tebessüm ettiklerini gördükçe, daha da kahroluyoruz. Millet ağlıyor, milletin adamının yüzünde gülücükler. Mehmetçik İdlib’de canını ortaya koyarken, siz memleketinizi korumak için ne yapıyorsunuz? 36 oğlumuzu toprağa verdik, bir oğlumuzu da bugün (dün) veriyoruz. Sayın Erdoğan, madem Putin’in Suriye’de işi olmadığını düşünüyordun, ortak devriyeyi de kapsayan mutabakatı neden imzaladın? Dostlarınla dedikodu seanslarını bırak, dış siyasette devlet menfaatinin esas olduğunu anla artık.

UMURUNDA DEĞİL: Bu millet, cumhuriyetini şehitlerine borçludur. Soruyorum Sayın Erdoğan; Sen, Mehmetçik’e can borcunu yas tutan milletin yüzüne gülerek mi ödeyeceksin? Senin umurunda değil, ayan ki sen ödemeyeceksin fakat biz ödeyeceğiz. Biz bu borcu, Türkiye’yi bir cennet bahçesine çevirerek ödeyeceğiz.

Fotoğraf: Mustafa İstemi

sanalbasin.com üyesidir