Kenthaberi.com | Kentin nabzı

Kayıplarına veda bile edemiyorlar

Rejim uçakları ve top atışları ile İdlib’in merkezine, Binniş ve Fua kasabalarına yapılan akınlarda çok sayıda sivil hayatını kaybetti. Tekraren …

Kayıplarına veda bile edemiyorlar
0 views
05 Mart 2020 - 9:42

Rejim uçakları ve top atışları ile İdlib’in merkezine, Binniş ve Fua kasabalarına yapılan akınlarda çok sayıda sivil hayatını kaybetti. Tekraren vurulan hastanelerin ağır bakım üniteleri yaralılarla dolup taştı. İdlib merkezde sivillerin yaşadığı bir binanın önüne roket atağında hayatını kaybedenlerin aileleri cenazelerini defin için tabut alacak paralarının olmadığını bu yüzden cenazelerini konutlarında beklettiklerini anlattı.

Binniş kasabasında bir caddeye gerçekleştirilen hava hücumunda ise çok sayıda dükkan hasar alırken dokuz sivil öldü. Fua’da savaş uçaklarının attığı bomba ise bir mektep bahçesine düştü. Bombanın tesiriyle mektep bahçesinde büyük bir çukur oluşurken muhitteki meskenler ağır hasar aldı. Fua’da gerçekleşen iki munfasıl atakta yekun 10 sivilin hayatını kaybettiği belirtildi.

Ataklardan sağ kurtulan kimi evlatların mektep enkazında ellerinde küreklerle oyun oynaması ise enteresan manzara oluşturdu.
Atak anında mektebin yakınlarında bulunan hanelerinin hasar gördüğünü anlatan Ebu Yezen, “Durumumuz çok istenilmeyen. Rejim uçakları hanemizi, mektebimizi vurdu. Bir insan mektebi neden vurur? Mektep herkese lazım bölge. Çok şükür hanemizden sağ çıktık fakat artık kalacak bölgemiz de yok. Biz Türkiye’den akınları tüm gücüyle durdurmasını istiyoruz. Biz terörist değiliz. Bizim evlatlarımızın ne günahı var” dedi. 

sanalbasin.com üyesidir