Kenthaberi.com | Kentin nabzı

Mahmut Özer: ASELSAN lisesi rol model olacak

Ulusal Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında 120 talebeyle eğitime başlayan ASELSAN Mesleksel ve Teknik Anadolu …

Mahmut Özer: ASELSAN lisesi rol model olacak
0 views
05 Mart 2020 - 15:06

Ulusal Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında 120 talebeyle eğitime başlayan ASELSAN Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. İngilizce hazırlık sınıfı talebelerinin hazırladıkları aktifliği izleyen Özer, mektep yöneticisinden detaylı haber aldı, sınıfları gezdi, öğrenci ve muallimlerin taleplerini dinledi.

Özer, mektebin, devletin giderek daha güçlü hale gelen savunma endüstrisinin muhtaçlık duyduğu teknik elemanı yetiştirmek için Ulusal Eğitim Bakanlığı ve ASELSAN işbirliğiyle kurulduğunu ve 2019 Liselere Giriş Imtihanı (LGS) ile mesleksel ve teknik tedrisata birinci kere yüzde 1’lik dilimden öğrenci alındığını söyledi. ASELSAN Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi’nin eğitim-öğretime çok yeterli bir başlangıç yaptığını belirten Özer, şöyle konuştu:
“İlk sefer mesleksel ve teknik ortaöğretimde yüzde 1’lik dilimden öğrenci aldık. Bu yıl talebelerimiz İngilizce hazırlık sınıfına devam ediyor. Öğrenci ve hocalarımızla görüştük. Talebelerimizin hem eğitim ortamlarından hem de aldıkları eğitimden mutlu olduklarını görmek, beklentilerinin ötesinde bir eğitim aldıklarını işitmek bizleri ziyadesiyle berhudar etti. Farklı vilayetlerden çok sayıda talebemiz bulunuyor. Bu tip girişimleri başlatmak kadar başarılı bir formda sürdürebilmek büyük değer arz ediyor. Bakanlığımız tüm imkânlarını bu mektebimizde kalitenin artması için seferber ediyor. Mektep yöneticimiz ve muallimlerimiz de büyük bir heyecan duyuyor. Bu süreci muvaffakiyetle yürüten Mesleksel ve Teknik Eğitim Umum Müdürlüğümüze ve Ankara Vilayet Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Başkaca ASELSAN Umum Yöneticisi Sayın Haluk Görgün ve Savunma Sanayi Yöneticisi Sayın İsmail Demir’e desteklerinden ötürü şükranlarımı sunuyorum. ASELSAN Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi savunma endüstrimizin gereksinim duyduğu teknik eleman muhtaçlığını en üst seviyede karşılayacak ve başka mekteplerimiz için de rol model oluşturacak.”

Ziyarette Özer’e, Mesleksel ve Teknik Eğitim Umumî Yöneticisi Kemal Varın Numanoğlu, Ankara Ulusal Eğitim Yöneticisi Turan Akpınar ve daire liderleri da eşlik etti.

sanalbasin.com üyesidir