Kenthaberi.com | Kentin nabzı

Mahsur kalanların çığlıklarını “Gece Kartalları” duydu!

Keçiören’e bağlı Yükseltepe Mahallesi 1666. Cadde’de bulunan bir gecekonduda saat 04.00 sıralarında şimdi belirlenemeyen nedenle yangın çıktı …

Mahsur kalanların çığlıklarını “Gece Kartalları” duydu!
0 views
05 Mart 2020 - 5:30

Keçiören’e bağlı Yükseltepe Mahallesi 1666. Cadde’de bulunan bir gecekonduda saat 04.00 sıralarında şimdi belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

Kısa vadede büyüyen yangın sonrası alevleri fark eden mahalle sakinleri itfaiyeye haber verirken, vukuat bölgesine polis ve 112 Acil Servis ekipleri de sevk edildi.

Bu sırada yerde vazife yapan ve “Gece Kartalları” ismiyle anılan bekçiler, kısa vadede vukuat mekanına ulaştı.

Yükselen alevler arasında içeriden çığlık sesleri geldiğini duyan Gece Kartalları, hanenin bahçesine girdiklerinde pencere korkuluklarına tutunmuş çok sayıda kimseyi gördü.

Bunun üzerine telsizden acil yardım isteyen ekipler çokça devirlerinin olmadığını görünce harekete geçti.

Pencerenin demir korkuluğunu kırdılar

İçeridekilerin yardım çığlıkları arasında demir korkuluğu kıran bekçiler, 5’i yaşlı 6 kimseyi tek tek pencereden dışarı çıkardı.

Dumandan etkilenen Hüseyin, Ali, Şahin, İbrahim ve Zahide Beyaztaş ile Güllü Karabulut, 112 Acil Servis ekiplerince yapılan birinci müdahalenin akabinde hastaneye kaldırıldı.

Dehşet dolu gözlerle vukuatın şokunu üzerlerinden atamayan 6 kimseden Ali, İbrahim ve Zahide Beyaztaş’ın engelli olduğu tespit edildi.

Ailenin çöplerden topladıkları plastik atıkları satarak geçimlerini sağladıkları öğrenilirken, gecekondunun bahçesinde çok sayıda plastik pet şişe olduğu görüldü.

İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kısa müddette söndürülen yangında gecekondu kullanılamaz hale geldi.

Ekipler yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için çalışma başlattı.

sanalbasin.com üyesidir