Kenthaberi.com | Kentin nabzı

Sahte nargile tütünü üreten iş yerine baskın

Sahte nargile tütünü üreten iş yerine baskın
0 views
17 Şubat 2020 - 14:03

Sahte markalı nargile tütünü üretip satan iş yerine baskı

Başakşehir’deki bir sanayi sitesinde nargile dükkânlarına satmak için kaçak tütünden üretilen 500 bin TL değerinde sahte markalı nargile tütünleri ele geçirildi.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri Başakşehir Saraçlar Sanayi Sitesi’nde kaçak tütünden bazı nargile tütünü markalarının sahtesini yapan iş yerine baskın yaptı. Baskında nargile kafelerine satılmak için üretilmiş çok sayıda hazır nargile tütünü ele geçirildi.

Baskın yapılan iş yerinde Türkiye’de üretilen, iç piyasada satışı yasak olan ve sadece yurtdışına ihraç edilen bazı markaların da üretiminin yapıldığını görüldü. Kaçak tütün kullanarak üretim yapan kişiler tuvaletin hemen yanında gliserin ve baklava şerbeti ile pişirdikleri tütünü çeşitli işlemlerden geçirerek satmaya hazır hale getiriyorlardı. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekiplerinin baskınında yaklaşık 2 buçuk tonluk kaçak ve sahte tütün ürünleri ele geçirildi. Ürünlerin piyasa değerinin yaklaşık 500 bin TL olduğunu öğrenildi. Polislerin baskını sırasında iş yerinde bulunan bir kişi de gözaltına alındı.

sanalbasin.com üyesidir