Kenthaberi.com | Kentin nabzı

Yeni fakülte ve enstitüler kuruldu

4 Mart 2020 tarihli Resmi Gazete’de Kimi Üniversite Kurumlarına Bağlı Olarak Fakülte, Enstitü ve Yüksekokul Kurulması, Kapatılması yahut …

Yeni fakülte ve enstitüler kuruldu
0 views
04 Mart 2020 - 13:36

4 Mart 2020 tarihli Resmi Gazete’de Kimi Üniversite Kurumlarına Bağlı Olarak Fakülte, Enstitü ve Yüksekokul Kurulması, Kapatılması yahut Isimlerinin Değiştirilmesi Hakkında Karar yayımlandı. Buna nazaran, Adıyaman Üniversitesi’ne Sıhhat Bilimleri Fakültesi; Bolu Abant İzzet Baysal, Iğdır ve Mardin Artuklu üniversitelerine de Lisansüstü Eğitim Enstitüleri kuruldu.

Adıyaman Üniversitesi Teknoloji Fakültesi ile Sıhhat Yüksekokulu; Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Bilimleri, Fen Bilimleri, Sıhhat Bilimleri, Içtimaî Bilimler enstitüleri; Iğdır Üniversitesi Fen Bilimleri, Sıhhat Bilimleri, Toplumsal Bilimler enstitüleri; Mardin Artuklu Üniversitesi Fen Bilimleri, Içtimaî Bilimler enstitüleri ise kapatıldı. Öte yandan Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin ismi İslami İlimler Fakültesi, Mühendislik ve Tabiat Bilimleri Fakültesi’nin ismi ise Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi olarak değiştirildi.

sanalbasin.com üyesidir